• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

BobbyVoicu.ro

  • Home
  • Arhiva (2005-2013)

Back

ShitShitShit · August 10, 2007

Yeap, me back. Probleme cu serverul, am avut alte site-uri de pus pe picioare, m-am mutat… eh, probleme ๐Ÿ˜€

Anyway, am pierdut vreo 2-3 luni de posturi, blogul a facut doi ani, am o nepotica… si nu mai stiu ce am mai facut zilele astea (3 luni), dar e bine, in sfarsit.

Daca ma mai aveti in feeduri, dati din labutze sa stiu si eu. Daca nu, la fel ๐Ÿ˜›

See you next time ๐Ÿ™‚

Grup de bloggeri pe HI5

Noutati · August 6, 2007

Da, am cont la HI5. Facut acum ceva timp, pentru ca voiam sa testez niste chestii pe care, bineinteles, nu le-am mai testat. Dar am ramas cu contul.

Intre timp, am facut grupul bloggerilor romani (Romanian Bloggers) asa ca, daca aveti cont la HI5, join, sa ii ajutam pe viitorii (si actualii ๐Ÿ˜€ ) bloggeri (sa afle ca existam si noi ๐Ÿ˜› ). Am adaugat si poze (ma plictiseam in timp ce urcam vreo 500MB de fisiere pe alt server), simt ca intru in rand cu lumea =)).

Am pus Forumul bloggerilor pe StumbleUpon, asa ca mergeti la www.Blogoree.ro/forum si dati stumble, cei care aveti bara instalata.

Cam atat, pentru moment. Am avut un server picat, am tras sa reinstalez o gramada de site-uri pe el, am fost si plecat, de asta am “murit” pentru cateva saptamani.

Revin, insa, sa vedem cum facem sa ajungem in Constanta pentru BLogoree Romanian Tour, sa facem si noi o baie in mare (din nou ๐Ÿ˜› ), sa va anunt doua chestii noi pe Blogoree… si cam atat ๐Ÿ˜•

Nu uitati! Join Romanian Bloggers pe HI5 si dati stumble forumului.

World Blogger Championship of Online Poker

Personal blogging · August 3, 2007

I play poker from time to time, so here it is:

Online Poker

I have registered to play in the PokerStars World Blogger Championship of Online Poker!

This Online Poker Tournament is a No Limit Texas Holdem event exclusive to Bloggers.

Registration code: 3326697

Ultima editie Internet Lynx, inainte de vacanta

Noutati · July 10, 2007

Da, in seara asta: discutam despre traficul care scade in vacanta, despre modalitati de a mai acstiga bani (altele decat Adsense), affiliates, liste de emailuri samd.

Invitati: Vlad, varul meu (a vandut cateva site-uri, stie ceva ceva ๐Ÿ˜€ ), Mihnea (poate discutam si putin despre cum sa ai propriul PPC) si Buddha, in masura in care se trezeste :))

Va astept de la ora 20:00, sa ne urati vacanta placuta, sa ne mai intrebati si voi cate ceva… etc ๐Ÿ˜€

Despre video content, cu Adrian Cristea si Alina Hodovanu la RadioLynx

Radio · July 3, 2007

Da, ultima emisiune pe tema aceasta. Adrian Cristea si Alina Hodovanu sunt doi oameni care lucreaza in televiziune, deci continutul video este nu este o noutate pentru ei.

Va astept de la ora 20:00, in aceasta seara ( 3 iulie), la RadioLynx, sa discutam despre internet ca mediu de transmitere a continutului video (discutam si de torente, da ๐Ÿ˜€ ). Conteaza calitatea imaginii? Conteaza sa nu tremure camera? Diseara, de la 20, la RadioLynx. Pe chat, bineinteles, puteti pune intrebarile de rigoare.

Reclama pe continut video: AcasaTV si NoPrimeTime

Online advertising · June 29, 2007

Astazi am citit la Costin ca AcasaTV incepe sa foloseasca solutia oferita de TreeWorks (NoPrimeTime) pentru a livra reclame pe continutul video oferit de site. Mergeti acolo si veti vedea pe site-urile lor reclama la concentrul aniversar pentru printesa Diana.

Foarte misto. Cand se deschide si pentru micii webmasteri, Catalin? ๐Ÿ™‚

Va scrie Basescu pe blog?

General, Vedete · June 27, 2007

Nu chiar o stire despre un “blog de afaceri”, desi spuneam la un moment dat ca un blog personal al unei persoane publice poate fi considerat asa ceva, dar Basescu ar putea incepe sa scrie pe propriul blog.

Dupa ce i-a facut blog lui Adrian Nastase (si a fost acuzat ca a fost platit de acesta), Darius[JEG] ii face blog si lui Basescu, provocandu-l pe acesta sa urmeze exemplul contracandidatului sau de la ultimele alegeri.

Credeti ca va avea succes? Nastase vad ca scrie, si scrie bine. Ma intreb daca Basescu va scrie si el la fel cum vorbeste…

JEG ii face blog si lui Basescu

Nou/noua in blogosfera · June 27, 2007

Dupa ce i-a facut blog lui Adrian Nastase (si a fost acuzat ca a fost platit de acesta), Darius[JEG] ii face blog si lui Basescu, provocandu-l pe acesta sa urmeze exemplul contracandidatului sau de la ultimele alegeri.

Credeti ca va avea succes? Nastase vad ca scrie, si scrie bine. Ma intreb daca Basescu va scrie si el la fel cum vorbeste…

Lansare BrainTV

RoBusiness · June 27, 2007

Astazi e lansarea oficiala a BrainTV, proiectul celor de la Brainient.

Din pacate, nu am cum sa ajung, dar la urez baietilor mult succes.

De la orele 20, stay tuned on BrainTV.

Blogoree Workshop Corporate la Sopolec

Corporate blogging · June 26, 2007

Saptamana trecuta, miercuri, 20 iunie, am organizat impreuna cu prietenii mei de la Sopolec si Business Ideas (bine, ei s-au ocupat de organizare, eu mai mult de prezenta ๐Ÿ˜› ) un Workshop Corporate. Spre deosebire de Blogoree Workshops, care este targetat catre bloggerul care isi face blog(bloguri) pentru el, indiferent ca e pentru a castiga bani sau pentru ca vrea sa isi puna pozele online, Workshop-ul Corporate a fost targetat catre persoane din mediul de afaceri/ONG.

Workshop-ul a fost promovat prin newsletterul AmCham (American Chamber of Commerce), de asta nu a aparut nimic anterior pe nici unul din blogurile mele.

Ce voiam: ca si la Blogoree Workshops, nu voiam o conferinta, ci o discutie/dialog. Mai mult, la sfarsit as fi vrut ca, in urma unei sectiuni mai tehnice, participantii sa poata pleca acasa gandindu-se “ia sa testez si eu chestia aia”!

Participantii au fost in jur de 15 (ca la toate workshop-urile, numarul de participanti va fi pana in 20), din diferite domenii (reprezentanti Fulbright Commission, ZAPP, Corporate Office Solutions, PSI Romania, Image Promotion), precum si cei din echipa Sopolec.

Nou pentru mine a fost ca a fost nevoie sa vorbesc in engleza in cele doua ore cat a tinut workshop-ul, avand in vedere ca, desi in minoritate, au fost si cateva persoane care nu vorbeau limba romana.

Ce a continut workshop-ul, pana la urma? Am discutat despre modalitatile prin care poti evita comentariile si referintele negative adresate companiei e care o reprezentat si activitatii realizate de aceasta, am discutat de existenta in spatiul romanesc a unor asemenea “Corporate Blogs”, cum sa fii la curent in permanenta cu ceea ce spune blogosfera si, nu in ultimul rand, ce este un feedreader si cum poate fi folosit pentru cresterea productivitatii personale.

Avand in vedere ca feedback-ul primit a fost in totalitate pozitiv, vom mai face asemenea workshop-uri si in viitor (cu o frecventa lunara intentionam), asa ca stati cu urechea lipita de blog (alta expresie nu aveam… sa stati cu ochii pe blog? nu suna la fel de bine) sa aflati cand va fi.

P.S.: la acest workshop nu vor fi necesare teme, probabil…

  • « Go to Previous Page
  • Page 1
  • Interim pages omitted …
  • Page 88
  • Page 89
  • Page 90
  • Page 91
  • Page 92
  • Interim pages omitted …
  • Page 136
  • Go to Next Page »

Primary Sidebar

Despre

Scriu. Fara un subiect anume, fara o tema anume.

Aici e o arhiva a perioadei 2005-2013, cand scriam ceva mai des pe blog.

Scrise recent

  • Elogiu pentru o tastatura: Thinkpad T480
  • Cartile din 2025
  • Bucuria de a fi iritat (si, probabil, iritant)
  • Cum sa iti dai seama la ce esti bun(a)
  • Portugalia vs. Romania: Diferente culturale

Proiecte

  • BobbyVoicu.com
  • MixRift

Footer

Copyright © 2026 ยท BobbyVoicu.ro